Halóóó Vesmír, Nebo?! Bude niekedy môj život úplne bez problémov? Môžem žiť celý život šťastne a pozitívne? ?
.
Hmm, nie, prepáč.
.
Ale ako to? Veď Michal Drienik tvrdí, že ak budem myslieť pozitívne, meditovať, pracovať na sebe a konať dobro, tak áno. ?‍♀️
.
Vždy budeš mať v živote aj nepríjemné situácie, nech si nastavený akokoľvek, ale pomer dobrého a zlého sa zmení. Toho pekného bude v živote podstatne viac. Navyše, tie nepríjemné situácie už nebudeš brať tak ťažko a nebudú ťa toľko ničiť. Spracuješ ich jednoduchšie a do svojho stredu a stavu pokoja sa ponoríš ľahšie, rýchlejšie. Ak si mal doteraz v živote 70% nepríjemností a 30% pozitívnych situácií, tak sa pomer obráti a začne prevládať viac dobrého.
.
Každá nechcená situácia posúva tvoj život vpred. Pomáha definovať chcené a nechcené. Život následne utriedi a vyšpecifikuje tvoje preferencie kvôli nasledovnému zlepšeniu. Ako inak by si vedel, čo chceš, keby nevieš, čo nechceš? Väčšinou musíme pocítiť v danej oblasti nepríjemné „dno“, aby sme mohli ísť smerom hore.
.
Keď toto všetko vieš, tak podstata zlého sa vytráca a nahrádza ho pochopenie, prijatie a pokora. Život sa deje pre tvoj osobný vývoj, posun vpred.
. . .
Takže áno, tvoj život sa zmení (veľmi), ale stále to bude život, ktorý prináša veľkú škálu zážitkov. ? Ako inak by sme rástli?