Kedysi som si myslel, aký je svet hrozný a ako mi nastavený systém ubližuje. Veril som v zlý osud a náhodu životných udalostí. Neustále som obviňoval okolie, systém, zhody okolností, iných ľudí. Myslel som si, že za moje pochmúrne nálady a stavy úzkosti môže niečo vonkajšie. Predsa ja som dokonalý a dajte mi sem moje šťastie! Ako veľmi som sa mýlil.

Najhoršie bolo to peklo, ktorého som sa nevedel zbaviť. Tie otravné myšlienky… Častokrát ma nenechali ani zaspať, stále ma bombardovali rôznymi nepríjemnými predstavami. Predstavy z minulosti, ktoré ma trápili a vyčítal som si svoje minulé činy. Alebo naopak nešťastné predstavy o budúcnosti a „náhľad“ na moje budúce nezdary a neúspechy.  • Si nemožný.
  • To nedokážeš.
  • Nikdy sa ti nebude dariť.
  • Navždy budeš bez peňazí.
  • Pre teba vhodný partner neexistuje.

To peklo som si nosil so sebou.
Bolo všade, na každom rohu, v každej osobe a v každej udalosti. Stále som na niečo nebol dosť dobrý, stále som sa súdil.
To myšlienkové peklo ma prenasledovalo, nedokázal som sa ho zbaviť, nedá sa pred ním utiecť. Môžeme ísť kdekoľvek, ale seba si vždy berieme so sebou. Neutečieme nikde. Ten náš život navôkol je odrazom nášho vnútra, našich myšlienok a životných názorov.

Ako som tak rástol… vnútorne … mentálne a duševne. Prešiel som si dlhou cestou, stretol veľa ľudí, prečítal mnoho kníh a premeditoval nespočetné množstvo nocí. Pochopil som, že to peklo bolo vo mne.

Začal som v sebe nosiť raj.
Moje myšlienky sú ako oáza v strede púšte. Túto oázu nosím všade a ponúkam z nej ďalej. Nebolo ľahké také niečo pochopiť a začať budovať novú záhradu. Musel som postupne vytrhať burinu, ktorá narástla a začať sadiť nové krásne kvety. Premena nejakú dobu trvá, ale je to vďačné odbodie, aj keď nemusí byť práve najpríjemnejšie.

Začni si pestovať pekné myšlienky, začnite vkladať energiu do pozitívnych názorov na svet. Začnite veriť v dobro a perfektné naplánovanie života. Otvorte sa konečne tomu Vesmíru a vyžarujte viacej lásky, než strachu. Predsa vždy máme na výber, vždy si môžeme zvoliť to, na čo budeme myslieť.

Postupne opadne energia zo zlých a starých myšlienok a na povrch s pretlačia tie krásne obohacujúce myšlienky a bude už len na vás, či sa ich chopíte alebo ich necháte odplávať.

Tri roky neskôr a môj život je kompletne iný, prekopaný od základov. Tak veľmi som sa zmenil, že si niekedy len matne pamätám moje staré názory, zvyky a celkovo moje staré Ja. Nebojte sa zmien v živote, väčšinou pri nich trpíme iba vtedy, keď ich odmietame prijať a zmieriť sa s nimi. Predsa krásne nové začiatky sa schovávajú za bolestivé konce.