Môj príbeh

„Kde som vlastne začínal a ako som sa dostal tam, kde som teraz?“

Každý z nás si nesie o sebe nejaký príbeh, niekto sa prikláňa k pekným spomienkam a iný sa zase upína na škaredú minulosť. Ja celkovo v živote neviem vystáť klamstvo a zbytočné zavádzanie ľudí. Som znechutený vymyslenými príbehmi o niečom, čo sa v podstate nikdy nestalo. Nečakajte, že bol môj život v niečom prevratný oproti väčšine ľudí, osobne si myslím, že každý z nás má za sebou niečo zaujímavé, pokiaľ to tak vezme a snaží sa zo všetkého zobrať ponaučenie a hľadať spôsoby a nie výhovorky. Nejdem vám hrať na city, tváriť sa na chudáčika a následne robiť zo seba hrdinu.

Už ako malý chlapec na základnej škole som bol donútený k častému plaču a utláčaniu svojich emócií. Šikanovali ma.

Nechcel som to povedať rodičom, pretože som vedel, že by som „schytal“ ešte viac. Keď to celé začalo, tak som mal len 9 rokov a dvaja spolužiaci si do mňa radi kopli, zobrali mi desiatu alebo obed, vynadali mi a keď sa mi nepáčilo, tak si do mňa kopli znovu… a toto trvalo približne rok. Potom som to už nevydržal a musel som s pravdou von aj pred rodičmi. Dnes som silný fyzicky aj mentálne a na chalanov sa vôbec nehnevám, avšak poznám viac ľudí, ktorí si so sebou podobné zážitky ťahajú aj v dospelosti a berú to ako nejaký bod o ktorý sa môžu opierať a kde môžu hľadať vnútornú útechu a poľutovanie samých seba.

Začal som hrať futbal, nejako intuitívne ma to ťahalo do brány, tam som sa utužil hlavne počas letných prázdnin, vzrástlo mi sebavedomie a to mi priamo ukázalo pri návrate do školy to, že ak človek vyžaruje sebavedomie a inú energiu, tak aj inú energiu bude dostávať naspäť. Chalani do mňa už neskákali, vyskúšali to iba raz a to naposledy. Dokázal som sa postaviť sám za seba. To boli pre mňa prvé záblesky zamýšľania sa nad životom a jeho samotným fungovaním, aj keď som mal iba 10-11 rokov.

Do svojich 15tich som mal za sebou už 3 zlomeniny a otras mozgu. Nič nezvyčajné, ale som rád, že som si prešiel aj takým niečim. Viete ako sa hovorí, že sa človek v mladosti formuje na svoj celý zvyšok života? S kým si, taký si? Je to vlastne pravda, ale celý čas som si držal v hlave to, že ja sa nikdy nenechám nikým nevedome ovplyvňovať. Prišla stredná škola a ja som okúsil prvý alkohol a marihuanu, týmto zábavkám som sa venoval pravdepodobne dlhšie a častejšie, než je zdravé, avšak našťastie som sa týchto závislostí zbavil, aj keď to nebolo úplne ľahké. Ťažšie bolo pre mňa skončiť s počítačovými hrami, ktoré som priam miloval.

Niekde v medzi období rozumného žitia a tínedžerského flákania sa, som začal cvičiť. Bolo to hlavne pre to, že ma moje dovtedajšie partnerky (o ktorých som si vždy myslel, že sú to už celoživotné lásky!)  vždy vymenili za niekoho iného a často som počúval, že vyzerám ako hajzlový pavúk. Dnes sa tomu smejem, predsa som mal vtedy 58kg pri výške 178cm. Cvičenie som si zamiloval a dnes vážim 86kg pri výške 183cm. Poviem vám, šport ma naozaj naučil za tých 7 rokov disciplíne a vytrvalosti. Musíte mať svoj cieľ, vedieť si ho stanoviť držať sa ho a neprestávať. V období, kedy som mal postavu, o ktorej som vždy sníval prišla od života veľká facka. Užíval som si fakt, že sa páčim skoro všetkým dievčatám a že predsa ja som niekto, pretože cvičím a navyše k tomu som zjedol všetku múdrosť sveta. Spolu s kamarátom sme si akurát založili web o cvičení a správnej strave, kde sme písali články a k tomu ešte natáčali videá (bedifferent.sk).

Naši rodičia sa rozviedli keď som dospieval a s bratom a maminou sme to miestami nemali finanče práve najľahšie. Toto obdobie ma veľa naučilo a koniec koncov utužilo a časom znovu spojilo rodinné vzťahy.

Začínala sa vo mne rodiť akási túžba po vedení ostatných a vďaka chuti napredovať sme začali organizovať skupinové tréningy pre ľudí a úplne zadarmo. Boli to krásne časy, ktoré ma veľa naučili. Robili sme rôzne súťaže a spoločne sa všetci motivovali. Netrvalo dlho a na tréningy prichádzalo aj 30 ľudí.

Mal som 21 rokov a dnes som veľmi vďačný za to, čo sa stalo. Pri šplhaní na lane som si natrhol ruku na 4roch rôznych šľachách. Najprv som si myslel, že mám len vysilenú ruku, ale keď som sa nevedel ľavačkou ani len osprchovať alebo otvoriť si dvere, tak som vedel koľká bije. Predstavte si to, milujete cvičenie, rozbiehate si vlastný web s ktorým máte obrovské plány do budúcna a vy si natrhnete šľachy a toto zranenie vás vyradí od športu na 1 celý rok! Pre mňa úplna katastrofa. Ubiehali prvé týždne a ja som sa začal nudiť, zvykol som ísť vždy po robote cvičiť, ale teraz som nemal čo robiť. Mamina mi kúpila knihu „Pokojný Bojovník“. Zhltol som ju a za ňou ďalšie podobné knihy. Ezoterika, osobnostný rozvoj a duchovno boli pre mňa nové pojmy a tak trochu som sa na niektoré veci pozeral dosť skepticky. Čas plynul a pod ruky mi prišla kniha „Zázrak“ od Rhondy Byrne. V knihe sa písalo niečo o prijatí svojich ťažkostí a poďakovaní za ne, pretože nás presmerovali na správnu cestu. Naskočili mi zimomriavky po celom tele a a vyhŕkli slzy do očí. Veď vďaka zraneniu čítam práve takéto knihy a vnútorne sa rozvíjam! To bolo približne 3/4 roka po zranení.

To je veľmi v skratke opísané obdobie, ktoré ma zmenilo. Začal som veľmi veľa čítať a kupovať si rôzne audio programy od významných ľudí ako sú napríklad Brian Tracy, Jim Rohn alebo Anthony Robbins. V tomto období som taktiež začal meditovať a ponárať sa priamo do seba, už v začiatkoch som zažíval nádherné zážitky, ktoré veľa ľudí opisuje až po dlhom období praktizovania meditácii. Pre mňa to začínalo byť stále viac prirodzené a rôzne farby, vízie a vnemy boli pre mňa fascinujúce. Meditovanie mi poodhalilo aj dvierka do sveta filozofie a ukázalo mi prácu ZenBuddhistu a filozofa Alana Wattsa. Strávil som hodiny počúvaním jeho nahrávok a následnom rozoberaní dôležitých životných otázok s mojimi najbližšími priateľmi. Začínal som si skladať puzzle dokopy a zisťovať, že vlastne cleý osobnostný rozvoj, duchovno a ezoterika idú ruka v ruke dokopy, pokiaľ vie človek medzi nimi nájsť priame súvislosti a vie si povytvárať aj svoje vlastné názory a prijať nové myšlienky. Netreba si brať k sebe učenie len jedného spisovateľa, autora a mentora. Mne sa osvedčila metóda viacerých zdrojov, niekedy si prídem až veľmi „závislý“ na nových informáciach a rozširovaní mojich vedomostí. Každá nová myšlienka nás priamo alebo nepriamo ovplyvňuje a ja si z každého beriem to svoje, cez moje vlastné filtre. Neskôr ma začala zaujímať aj veda a jej pohľad na naše myslenie a najviac moju prácu a život ovplyvnili v tomto smere Dr. Joe Dispenza a Dr. Bruce Lipton.

Pomaly som si stále viac začínal uvedomovať súvislosti života. Stále viac ma začínalo zaujímať to, ako je vôbec možné, že sa deje stále viac vecí na ktoré pravidelne myslím. Začal som sa učiť umeniu nášho života a hlavne som začal vedome myslieť a tým pádom vedome žiť. Naše myslenie + naše činy zásadne rozhodujú o smere našich zážitkov a skúseností.

Objavil som videá od muža menom Elliott Hulse. Zapozeral som sa do nich a ostal som v úplnom úžase. „Veď ten Elliott mi prehovára priamo do duše!“ Krásne opisoval filozofiu „Mind, body and spirit“ (Myseľ, telo a duša). Jeho videá mi veľmi pomohli v období, kedy som zažíval depresie a mal som pocit, že mi nikto na tomto svete nerozumie. Našiel som si svojho učiteľa a tak, ako tento inteligentný muž pomohol skrz videá mne, tak som sa rozhodol ja začať robiť niečo podobné. (samozrejme s dlhším odstupom času a nestalo sa to zo dňa na deň) Bolo to výborné rozhodnutie, popri tom ako tvorím videá, tak rastiem aj ja a nie len ľudia, ktorí videá sledujú. Stále sa snažím vzdelávať a posúvať vpred, stále sa učím viac počúvať intuície a rozvíjať sa rôznymi smermi.

Začal som si robiť certifikát kondičného trénera, nech môžem opäť viac pomáhať ľuďom. Vždy som chcel robiť činnosti, ktoré obohacujú životy iných a silové / kondičné trénovanie bolo jednou z nich. Jedného dňa som sa „prebudil“ po meditácii s myšlienkou „napíšem knihu“. Prišlo to z čista jasna a nedalo sa tomu zabrániť, pretože som stále na tú predstavu myslel. Knižka sa písala veľmi ľahko a úplne prirodzene cezo mňa prúdili myšlienky a vznikla moja prvá knižka v roku 2017 s názvom „Rozvíjaj rovnako telo aj myseľ“. V živote ide o harmóniu, takzvaný balans.

Ku nám do Prievidze prišiel couch z USA trénovať basketbalistov, Tuck Taylor. Viete ako sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré? Síce som bol závsilý na počítačových hrách, ale vďaka tomu som sa naučil perfektne po anglicky. S Tuckom sme sa dali do reči a o chvíľu sme zistili, že sme na jednej vlne. V USA prednášal o správnom nastavení myslenia, učil ľudí meditovať a dosahovať svoje ciele. Z našich stretnutí som vyťažil čo najviac a zobral si k srdcu veľa múdrych myšlienok od tohto úžasného človeka.

Po poslednom rozchode s bývalou partnerkou som si povedal a zobral na vedomie, že moja najbližšia partnerka bude už moja spriaznená duša. Dokonca som si spísal aj 25 vlastností, ktoré mala mať. Dlho to netrvalo a našli sme sa. Začnime mať radi samých seba a o zvyšok lásky, ktorú hľadáme vo svete sa postará už samotný svet.

Vlastne od vnútorného rozhodnutia ísť si za svojou „najlepšou verziou samého seba“ je môj život priamym príkladom tejto frázy. Tak, ako sa zlepšujem ja, tak sa zlepšuje aj môj osobný život. Moja druhá kniha „Umenie Života“ vyšla v roku 2019. V tomto roku mám za sebou už niekoľko vlastných prednášok na festivaloch a rozhovorov v rádiach. Založili sme vlastný eshop s liečivými minerálmi goodvibes.sk 

Youtube tvorbe som sa začínal venovať stále viacej. Začal som študovať vystupovanie, reč tela a celkovo pracovať na zlepšení mojej komunikácie. Je nádherné vidieť na sebe samom, ako sa posúvam a mením a pri prezeraní mojich prvotných výtvorov môžem iba prikývnuť myšlienke: „Začni tam kde si a s tým, čo máš.“ Pretože je naozaj zbytočné čakať na ten správny čas. Jednoducho na svojej ceste sa staneme novou osobou. Budeme rásť. S praxou a čistým srdcom sa mi stále ľahšie vytvárajú meditačné nahrávky, ktoré majú najviac zhliadnutí zo všetkých videí. Momentálne sa snažím krásne prepojiť všetky aspekty osobného rastu v mojej tvorbe, nech môžem dať sledovateľovi hodnotný obsah, ktorý mu reálne dokáže zmeniť život k lepšiemu.

Stále sa učím a akceptujem fakt, že nikto nie je dokonalý. Nikdy som netvrdil, že viem všetko a preto si z mojej tvorby vezmite, čo chcete. Všetko sú to moje názory a myšlienky na základe mojich vlastných životných skúseností a vedomostí, ktoré som za tie roky, čo sa venujem osobnostnému rastu nazbieral.

Moje videá nájdete tu -> Michal Drienik Youtube